Работниците да не се залажуваат со понуди за „работа од соништата” од „човек – агенциите“

Синдикатот за угостителство и туризам им порачува на сите оние работници коишто имаат намера да заминат на сезонска работа надвор од државата да бидат ...
| | веќе видена | слични
15 копии
2 копии

Сојузот на синдикати е загрижен поради, како што велат, информациите дека група на пратеници и министерот за економија подготвуваат измени во законите со кои ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикати е загрижен дека група пратеници и министерот за економија Крешник Бектеши до Собранието ќе поднесат предлог Закон со кој работниците ќе го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за одбрана, Славјанка Петровска денеска во Х. „Десарет“, Охрид со свое обраќање ги отвори третите по ред Синдикални спортски игри за вработените ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на туристичката сезона, Охрид и Струга се мачат да најдат работници во угостителството и трговијата. Келнери, готвачи, продавачки се наоѓаат сѐ ...
| | веќе видена | слични

Работниците од Македонија од угостителскиот сектор масовно заминуваат во Хрватска на работа за летната сезона, во период кога македонските угостители кубурат ...
| | веќе видена | слични

„Се нуди платаод 800 до 1000 евра, се бара келнер/шанкер, 9 работни часа“ – ова е само еден од многубројните огласи за сезонска работа во Загреб, Хрватска. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 487 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 419 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 774 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работниците да не се залажуваат со понуди за „работа од соништата” од „човек – агенциите“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: