(Видео) Ковачевски се поклони пред спомен плочата на Светите Кирил и Методиј во Рим


Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот и Хрватскиот амбасадор во Албанија, Златко Крамариќ и Данчо Марковски, за време на нивниот престој во Општина Пустец, каде што учествуваа на ...
| | веќе видена | слични

Македонците од населените места во општината Пустец, но и во цела Албанија, се собраа во селото Глобочани, родното место на познатиот албански писател од ...
| | веќе видена | слични

Во Спомен – музејот “Стерјо Спасе” во село Глобочени, Општина Пустец се промовира книгата “Хармониска интеграција на македонското малцинство во Република ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Италија е важен политички и економски партнер на Северна Македонија, а остварените резултати на нашата земја на патот на евроинтеграциите треба да имаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска во селото Глобочани, Мала Преспа, за прв пат организираа прослава по повод 24 Мај – Денот на сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј. ...
| | веќе видена | слични

Ова беa главните поенти од вчерашната средба меѓу премиерот Димитар Ковачевски и неговиот италијански колега Марио Драги, која се одржа во рамки на дводневната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска и членовите на државно-црковната делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски, во рамки на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот премиер Кирил Петков го честиташе Денот на светите браќа Кирил и Методиј, при што кажа дека тоа е ден на бугарската азбука, образование и култура на ...
| | веќе видена | слични

Со панихида во домот на културата „Свети Кирил и Методиј“ , положување цвеќе пред споменикот во Градскиот парк и доделување награди на најдобрите ученици од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 222 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 374 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков рече дека Скопје веќе има избор за сопствената иднина, а Бугарија успеала да ги заштити своите национални интереси по гласањето ...
сите 664 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 183 | | | веќе видена

Норвешката разузнавачка служба ПСТ, задолжена за борба против тероризмот, објави дека го водат како чин на исламски тероризам пукањето во кое без убиени две ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Ковачевски се поклони пред спомен плочата на Светите Кирил и Методиј во Рим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: