600 секунди: Што ќе добие НАТО со влезот на Шведска и Финска и како ќе реагира Русија?

Двете нордиски држави долго време се противеа на членство во било каков воен сојуз, а дури и беа горди на својата неутрална политика. Но, руската инвазија врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска за време на телефонскиот разговор со рускиот претседател Владимир Путин порача дека Анкара е подготвена да ја ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган имал телефонски разговор со првиот човек на Русија, Владимир Путин. Ердоган му кажал на Путин дека Анкара е подготвена ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг, денеска потврди дека НАТО ѝ дава клучна поддршка на Украина за остварување на своето „право на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган соопшти за намерата денеска телефонски да разговара со рускиот и со украинскиот колега, Владимир Путин и Володимир ...
| | веќе видена | слични

НАТО повеќе не е обврзан да се воздржува од распоредување сили во Источна Европа, изјави заменик генералниот секретар на Алијансата, Мирчеа Џоана, цитиран од ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска најави дека има намера да разговара по телефон со руските и украинските колеги. „Сонуваме дека војната меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 687 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 64 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

600 секунди: Што ќе добие НАТО со влезот на Шведска и Финска и како ќе реагира Русија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: