Драма во Скопје: Им влегол дома, им се заканувал и им барал пари

8 копии
2 копии
6 копии

Полициски службеници од Полициската станица Бит Пазар денеска го лишиле од слобода Б.Р. (51) од Скопје кој се сомничи дека претходно на улицата „Кемал Сејфула“ ...
| | веќе видена | слични

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, тој бил приведен во полициска станица Куманово и по целосно документирање на случајот против него ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Со предлогот како што кажа тој, Бугарија си ја завршила работата со македонското прашање. Според него, успех е што дел од политичарите во земјава го сметаат ...
сите 595 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 477 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 301 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драма во Скопје: Им влегол дома, им се заканувал и им барал пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: