Значителни падови на крипто-пазарот се неизбежни, вели аналитичар


Време зa читање: 2 минути Банката Џеј Пи Морган (JPMorgan) ја постави цената на биткоинот на 38.000 долари, што е за 28% повисоко од неговото сегашно ниво од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Околу 10 отсто од домаќинствата во шесте евро-земји опфатени со Европската централна банка (ЕЦБ) поседуваат крипто-средства, од кои ...
| | веќе видена | слични

Сенаторот од Пенсилванија, Пет Томи неодамна изјави за Barron’s дека Terra може да биде измама. Републиканскиот законодавец укажа на фактот дека Luna ветува ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Пред околу шест месеци, bitcoin и голем број дигитални средства достигнаа највисоки нивоа на сите времиња, а крипто економијата се ...
| | веќе видена | слични

Во деценијата по објавувањето на Биткоин, криптовалутите станаа синоним за сериозни флуктуации на цените. Регулаторите во моментов се обидуваат да го откријат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Гувернерот на Банката на Англија, британската централна банка, Ендрју Бејли вели дека биткоинот нема внатрешна вредност и дека ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на Европската централна банка (ЕЦБ) Кристин Лагард во врска со криптовалутите има став дека, биткоинот, етерот и другите криптовалути во суштина се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 153 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 309 | | | веќе видена

Ружди, познатиот писател роден во Индија, кој со години се криеше откако Иран ги повика муслиманите да го убијат поради неговиот роман „Сатански стихови“, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Значителни падови на крипто-пазарот се неизбежни, вели аналитичар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: