Џеј Пи Морган го процени биткоинот на 38.000 $, криптовалутите – преферирано алтернативно средство

Време зa читање: 2 минути Банката Џеј Пи Морган (JPMorgan) ја постави цената на биткоинот на 38.000 долари, што е за 28% повисоко од неговото сегашно ниво од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Извршниот директор на холдинг-компанијата за финансиски услуги „ЏП Морган Чејс“, Џејми Димон, предвидува економски ураган предизвикан од војната во Украина, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џејми Димон не е метеоролог, туку генерален директор на компанијата JP Morgan Chase и предвидува „ураган“ предизвикан од војната во Украина, растечки ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Коосновачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, го сподели своето мислење за биткоинот и криптовалутите на сесијата на Reddit AMA минатата ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Расположението на пазарите на криптовалути се повеќе се споредува со лудилото за dotcom компаниите на крајот на векот, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Голем дел од приходот на рударите на биткоин оди за покривање на нивните сметки за струја. Според податоците на Digiconomist, анализирани од сајтот за блокчејн ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 238 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 951 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 188 | | | веќе видена

Унгарија повика на итни мировни преговори за ставање крај на војната меѓу Украина и Русија, предупредувајќи дека продолжениот конфликт ќе предизвика економска ...
сите 371 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џеј Пи Морган го процени биткоинот на 38.000 $, криптовалутите – преферирано алтернативно средство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: