Централната банка на Англија: Биткоинот нема внатрешна вредност, не е практично средство за плаќање

Време зa читање: 2 минути Гувернерот на Банката на Англија, британската централна банка, Ендрју Бејли вели дека биткоинот нема внатрешна вредност и дека ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Коосновачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, го сподели своето мислење за биткоинот и криптовалутите на сесијата на Reddit AMA минатата ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Расположението на пазарите на криптовалути се повеќе се споредува со лудилото за dotcom компаниите на крајот на векот, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Голем дел од приходот на рударите на биткоин оди за покривање на нивните сметки за струја. Според податоците на Digiconomist, анализирани од сајтот за блокчејн ...
| | веќе видена | слични

Милијардерот и ко-основач на Мајкрософт, Бил Гејтс , е еден од ретките бизнисмени од тој „калибар“ кои не поседуваат и не инвестираат во дигитални валути. ...
| | веќе видена | слични

Како што пазарот на криптовалути се шири низ целиот свет и во различни индустрии, големите корпорации бараат начини да ги вклучат дигиталните валути во нивниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од ВМРо-ДПМНЕ реагираат за тоа што СДСМ крати од ставките за развој, односно предвидува 15.7% помалку во развојната компонента на буџетот. Власта крати 2.2 ...
сите 443 | | | веќе видена

Додека сум Претседател на ВМРО-ДПМНЕ нема да дозволам промена на Уставот за Договорот со Бугарија. ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати никаков Договор што е на штета на ...
сите 364 | | | веќе видена

Францускиот државен секретар за европски прашања Клеман Бон вели дека нивниот предлог за кревање на бугарското вето не е спротивен на македонските интереси, но ...
сите 1050 | | | веќе видена

Пациентка од душевна болница е тешко повредена откако испаднала од возило. Станува збор за пациентка од ЈЗУ Психијатриска болница Демир Хисар која испаднала ...
сите 499 | | | веќе видена

Преговорите со владините претставници не вродија со плод. Сојузот на синдикати на Македонија утре дефинитивно излегува на штрајк со кој ќе го изрази ...
сите 201 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска, оствари телефонски разговор со министерката за надворешни работи на Шведска, Ан Линде, на која, како ...
сите 339 | | | веќе видена

Прашањето не е ново, но дилемите се засилија откако претседателката не Европската комисија Урсула фон дер Лајен во интервју за бриселското издание на Политико, ...
сите 473 | | | веќе видена

Ако Скопје има сериозни проблеми со топлотната енергија, граѓаните ќе се соочат со уште поголем проблем оти во централното градско подрачје се нема услови за ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Централната банка на Англија: Биткоинот нема внатрешна вредност, не е практично средство за плаќање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: