ВМРО-ДПМНЕ: Со примитивизам и бандитски однос, Талат Џафери врши мобинг и дава пример каков не треба да биде собранискиот спикер


Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Најпрво очекувавме извинување од Џафери, тоа е некој човечки етички и морален момент, но после денешната неговата изјава гледаме дека нема намера тоа да го ...
| | веќе видена | слични

Пцовките не беа наменети за службениците туку за нивната работа. Вака Собранискиот спикер денеска на брифинг со новинарите ја објасни ситуацијата во која тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Собранискиот спикер Талат Џафери објасни дека пцовките поради кои деновиве е топ тема на опозиционерите кои бараат негова оставка за недолично однесување не ...
| | веќе видена | слични

Собранискиот спикер Џафери не чувствува вина и одговорност поради снимката која што излезе по завршувањето на една од собраниските седници во која се слушаа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери на брифинг со медиумите рече дека не чувствува потреба да им се извини на службениците за кажаните зборови што се ...
| | веќе видена | слични

 Не смета дека треба да им се извини, зборовите кои кажа смета дека не се пцовки, а дали постапил правилно, вели дека јавноста сама треба да оцени. По две ...
| | веќе видена | слични

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ побараа оставка од претседателот на Собранието, Талат Чафери, а денеска го пречекаа со транспаренти. Пратениците од прес-салата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска го продолжи генералниот штајк со блокада на крстоницата во населбата Автокоманда на булеварот „Александар ...
сите 249 | | | веќе видена

Советот на амбасадори, осврнувајќи се на постигнатите резултати од Самитот на Европската Унија, смета дека е постигнат историски чекор со доделувањето на ...
сите 665 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 149 | | | веќе видена

„Тотален дебакл и перманентно нарушување на сите преговарачки позиции со Бугарија е резултат на оваа влада, предводена од СДСМ и ДУИ. Смешни се кога ги слушаме ...
сите 353 | | | веќе видена

„АД ЕСМ на тендерот на ЕВН ХОМЕ за периодот јули-декември 2022 година достави понуда со која ќе се покријат 100% потребите на ЕВН ХОМЕ на регулираниот пазар на ...
сите 195 | | | веќе видена

Апелирам до Северна Македонија да не се обидува сега да го попречува процесот, бидејќи тогаш ќе стане многу потежок, вели претседателот на „Демократска ...
сите 611 | | | веќе видена

Од наредниот месец, граѓаните ги очекува нов ценовен шок со најавеното драстично покачување на електричната енергија. Новите сметки за електрична енергија ќе ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Со примитивизам и бандитски однос, Талат Џафери врши мобинг и дава пример каков не треба да биде собранискиот спикер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: