Турција ќе каже „не“ за Шведска и Финска во НАТО


4 копии

Претставници на Шведска и Финска денеска се среќаваат со претставници на турските власти за да разговараат за нивните барања за влез во НАТО.Двете земји ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состанокот на турските претставници со делегациите на Финска и Шведска ќе се одржи денеска во Анкара, а една од темите на разговор е влезот на овие земји во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Турското Министерство за надворешни работи потврди дека турските власти утре во Анкара ќе се сретнат со шведските и финските делегации за да разговараат за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

– Делегации од Финска и Шведска денеска ќе пристигнат во Анкара за да разговараат со турските власти за членството на двете скандинавски земји во НАТО, објави ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шведска и Финска ќе присуствуваат на самитот на НАТО во Мадрид во јуни, изјави денеска во Давос шпанскиот премиер Педро Санчез. Финска и Шведска аплицираа за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција ќе каже „не“ за Шведска и Финска во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: