Пронајден починат мигрант со убодни рани кај Гевгелија

4 копии
2 копии

21-годишен скопјанец бил тешко повреден откако со мопедот кој го управувал учествувал во сообраќајна несреќа со товарно возило. Според полицијата вчера во ...
| | веќе видена | слични

Полицијата спречила мечот меѓу Бутел Скопје и Вардар да настане поголем инцидент. Според извештајот од полицијата, едно лице е приведено, откако се обидело со ...
| | веќе видена | слични

На 23.05.2022 во 08,00 часот на бул. Јане Сандански во Скопје пред спортска обложувалница пријавено е дека се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед „кивеј“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со предлогот како што кажа тој, Бугарија си ја завршила работата со македонското прашање. Според него, успех е што дел од политичарите во земјава го сметаат ...
сите 471 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 460 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 314 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронајден починат мигрант со убодни рани кај Гевгелија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: