Ретерира ли Ковачевски од најавата за средба со Мицкоски: Состанокот ќе се случи кога ќе има теми за разговор, вели премиерот


Премиерот Димитар Ковачевски вечерва изјави дека ќе има средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тогаш кога ќе има теми за кои ќе треба да се ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува граѓаните, интелектуални и општествени групи да се обединат и да го спречат прифаќањето на бугарските барања да влезат во преговарачката ...
| | веќе видена | слични

Драмата со промената на уставот кога осум пратеници од опозицијата гласаа за промена на името може да се повтори и за договорот со Бугарија, смета лидерот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Понудивме заеднички да седнеме на маса, како Власт и најголема опозициска партија, и да создадеме став по многу прашања кои ќе го заштитат идентитетот на ...
| | веќе видена | слични

Нашиот став во тоа време беше компромис од нашата страна и компромис од бугарска страна. Бугарите не сакаше да направи отстапки и затоа не го потпишавме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петков ќе барал од Брисел гаранции за внесување на бугарското малцинство во македонскиот Устав. Тогаш, и ние бараме, од Брисел и официјална Софија, гаранција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според пораките кои доаѓаат од Минхен, заклучив дека повторно на мала врата ќе се бутка истата игра како за промената на уставното име на Македонија, рече ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема да биде изненадување ако пролетниот фронт што го најави опозициската ВМРО-ДПМНЕ резултира со предизборна коалиција со Алијанса за Албанците , а можеби и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 422 | | | веќе видена

– Потребен е квалитетен процес на реформи и нивна одржливост за сопирање на негативните трендови со кои се соочуваме во областа на владеење на правото. Тоа ...
сите 161 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Тајната коалиција Ковачевски – Арсовска излезе на површина. И самиот Ковачевски призна дека имал средби со Арсовска во Влада. СДС и Арсовска стојат позади ...
сите 104 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ретерира ли Ковачевски од најавата за средба со Мицкоски: Состанокот ќе се случи кога ќе има теми за разговор, вели премиерот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: