Леванте го продолжил договорот на Барди до 2024 година

Леванте сезонава се мачи во шпанската Примера, а вечерва на гостувањето во Виго, според секој логика тимот на Енис Барди требаше да води по првото полувреме, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Репрезентативецот на Македонија Енис Барди влезе во историјата на Леванте откако со своите 150 настапи за шпанскиот клуб во Ла Лига и Копа Дел Реј стигна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На крајот сме на уште еден форум на Internacional Democrat Union, најголемата светска организација на десничарски партии. Како ВМРО-ДПМНЕ имавме делегација и ...
сите 164 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 847 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 212 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Леванте го продолжил договорот на Барди до 2024 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: