Мицевски: Од месец април за 20 проценти повисоки пензии со законските измени што ги поднесовме


Денес Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ до Собранието на Република Македонија поднесе Предлог закон за дополнување на Законот за пензиското и инвалидското ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Здруженијата на пензионери и Владата договорија менување на методологијата за усогласување на пензиите со цел да се изнајде модел кој ќе овозможи одржливо ...
| | веќе видена | слични

Договорот беше постигнат вчера на средба со претставници на здруженијата на пензионери, кои се задоволни од почетокот на дијалогот. Моделот којшто го ...
| | веќе видена | слични

Вчера во Владата започна дијалогот со здруженијата на пензионери и Партијата на пензионерите со цел да се дојде до нова методологија која ќе обезбеди одржливо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ и владејачкото мнозинство ја лажат јавноста кога зборуваат дека со Законот за минимална плата не може да се врши усогласување на платите во сите сектори, ...
| | веќе видена | слични

Фатмир Битиќи, вицепремиерот за економски прашања по состанокот со претставници на пензионерите изрази очекување дека на следната средба ќе може да се очекува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 141 | | | веќе видена

Инфлацијата го јаде стандардот на граѓаните, цените се повеќе растат, платите не го следат трендот на рстење на ценита, а трошоците за живот стануваат се ...
сите 140 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицевски: Од месец април за 20 проценти повисоки пензии со законските измени што ги поднесовме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: