Дваесетгодишен велешанец за еден месец извршил осум кражби во угостителски и деловни објекти во Куманово

Полицијата уапси дваесетгодишен велешанец кој извршил осум кражби за еден месец во угостителски и деловни објекти во Куманово, соопшти денеска СВР Куманово. – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје утринава во 0:30 часот на подрачјето на Центар го лишиле од слобода И.С.(29) од Штип, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„ЕВР Аеродром и Драчево расчисти повеќе кривични дела сторени на подрачјето на Аеродром во претходните неколку дена од страна на А.С.(26) од Скопје. Тој бил ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера околу 17 часот и 30 минути, во село Топлица, гостиварско, го лишиле од слобода ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 261 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 241 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дваесетгодишен велешанец за еден месец извршил осум кражби во угостителски и деловни објекти во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: