Измамници во име на „Пошта“ бараат пари за испорака наводни пратки


2 копии

На социјалните мрежи и на приватни електронски адреси се појавуваат дезинформации за достава на поштенски пратки и се бараат пари кој корисникот треба да го ...
| | веќе видена | слични

Секој ден за скопјанката Н.И. е потежок од претходниот откако по телефон почнаа да ѝ се јавуваат од финансиски друштва кои даваат брзи пари, за да ја известат ...
| | веќе видена | слични

Онлајн измамниците не бираат никакви средства, ниту пак имаат обѕир дека пред се, злоупотребуваат заштитени трговски марки и брендови на кои луѓето веруваат. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И повеќе домашни банки ги предупредуваат своите клиенти за лажните пораки кои стасуваат од име на АД Пошта на Северна Македонија. Советуваат декане треба да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ако тие избори би го решиле проблемот на нефункционирањето на градскиот систем, на ЈСП, непланското креирање на булевари и задоцнетите проекти. Тогаш ние сме ...
сите 552 | | | веќе видена

Хрватските ученици кои до смрт претепаа професор, добија по 2-3 години затвор. Во Жупанискиот суд во градот Вараждин денеска е изречена пресудата за случајот ...
сите 100 | | | веќе видена

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
сите 181 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Караванот трибини „Силно и одлучно кон иднината“ вчера беше во општина Аеродром, каде пред пристуните говореа заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска, ...
сите 225 | | | веќе видена

Во просториите на Општина Аеродром денеска се одржа продолжение на вчерашниот настан за презентација на проектот „Clean AirDrom“, финансиран од ЕУ во рамките ...
сите 131 | | | веќе видена

Продолжуваат во владата „хероите” со „херојските дела“ во енергетиката. Нов увоз на струја и ново авансно „херојско” плаќање. За само 3 дена од 5ти до 7ми ...
сите 297 | | | веќе видена

Инспектори назначени од ОН истражуваат дали руските напади врз критичната инфраструктура во Украина претставуваат воени злосторства, изјави денеска Пабло де ...
сите 184 | | | веќе видена

Аргентина и Австралија ќе се сретнат вечерва во осминафиналето на СП 2022, а големата ѕвезда на „гаучосите“ и на светскиот фудбал, Лео Меси, ќе ја предводи ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измамници во име на „Пошта“ бараат пари за испорака наводни пратки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: