Мицкоски: Не се осмелија ниту да изустат дека Делчев бил Македонец


3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја обвини Владата и нејзиниот претседател Ковачевски дека немаат чувство за постигнување национално единство во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од регионалниот отчет на градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ во источниот регион му одговори на премиерот Ковачевски ...
| | веќе видена | слични

Почитувани градоначалници и советници од општините Кочани, Штип, Виница, Чешиново Облешево, Карбинци, Зрновци, Македонска Каменица, Пехчево и Ранковце. ...
| | веќе видена | слични

Со овој потег на власта, според претседателот на комисијата Антонио Милошоски, се потврдува дека нетранспарентно зад сцената се договара нешто со официјална ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овие 100 дена се сублимат на многу мали, но еднакво вредни победи за сите нас. Но и големи проекти за кои треба волја, но и знаење. А, вие самите знаете дека ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски побара власта да ја прифати понудената декларација што опозицијата ја достави во Собранието. – Спорот со ...
| | веќе видена | слични

Низ дијалог подготвен сум да ја премостам секоја разлика, само владата да ги заштити националните интереси, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Сепак, се сомнева дека ...
| | веќе видена | слични

Нашиот дом е Македонија, го повикувам СДСМ да застане на страната на народот, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Отчетот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 482 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски порача дека со Рамковниот договор се зачувале суверенитетот и интегритетот на земјата и се поставиле темелите за уставни и ...
сите 152 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 293 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 108 | | | веќе видена

Членот на американскиот Совет за национална безбедност изјави дека Русија планира да одржи такви гласања во регионите Херсон, Запорожје, Луганск и Доњецк и во ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Не се осмелија ниту да изустат дека Делчев бил Македонец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: