ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да не наоѓа изговори да ја донесе минималната плата и да го помогне стопанството наместо да краде


СДСМ ја утнале адресата. Наместо да се кријат зад лични изјави, барањето за покачување на минималната плата треба да го упатат до Владата во која ...
| | веќе видена | слични
10 копии

ВМРО-ДПМНЕ преку Собрание бара покачување на пензиите просечно за 20%, или по 3.000 за пензионер, и повисоки плати, а СДСМ да не се крие и да поддржи ...
| | веќе видена | слични

Сметам дека пред да се направи усогласување на платите и во јавниот сектор, пред се, тој јавен сектор мора да се рaстерети од гламурозната бројка на вработени ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Со амандманот на ВМРО-ДПМНЕ платите на просветните работници ќе се усогласат и зголемат и до 70%, а пензиите 20%.ВМРО-ДПМНЕ со амандманот на Законот за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска ја посети модната конфекција „Милано“, во Штип, семеен бизнис започнат во 1996 година, кој денес ...
| | веќе видена | слични

За професорот Борче Давитковски се очекувани и пред се разбирливи се погласните барања на синдикатите за скалесто покачување на сите останати плати, откако ...
| | веќе видена | слични

Дел од вработените на конфекцијата „Милано“, земаат минимална плата и посетата беше можност да се поразговара и со  работодавачите и работниците за измените на ...
| | веќе видена | слични

Постојаната државна финансиска инјекција за разни намени од една страна го зголемува јавниот долг од друга страна создава култура и традиција на постојана ...
| | веќе видена | слични

Пратеницитена на 10.02.2022 година ја изгласаа потребата од носењето на Предлог- законот за изменување и дополнување на Законот за минимaлна плата во Република ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дечко на возраст од 23 години од скопско Арачиново е уапсен за продаваање на дрога, и изречена му е мерка притвор со цел да се спречи да избега, со оглед дека ...
сите 575 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 218 | | | веќе видена

објавува дека за прв пат после девет години, Владата одлучува да утврди две нови компании како компании од посебно значење за државата за работа во кризна ...
сите 188 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, преку фејсбук се огласи за околу отворањето на бугарскиот културен клуб „Цар Борис Трети“ во ...
сите 107 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Околу 600.000 евра за два и пол месеци должи Јавното сообраќајно претпријатие Скопје кон приватните автобуски превозници „Слобода превоз“ и „Макекспрес“, што ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да не наоѓа изговори да ја донесе минималната плата и да го помогне стопанството наместо да краде

Од:
До кого (е-маил):
Порака: