ЈО: Истражна постапка против биточленец за загрозување на сигурноста на јавни обвинители и дипломати

4 копии

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 56-годишен битолчанец, осомничен за кривичното дело „загрозување ...
| | веќе видена | слични

По двајца обвинители од гостиварското и скопското, а еден од беровското обвинителство сакаат да гонат организиран криминал и да бидат избрани да работат во ...
| | веќе видена | слични

Советот на јавни обвинители ги прифати приговорите на четворицата обвинители и побара нивниот шеф да направи ново оценување за работа на обвинителите. Сите се ...
| | веќе видена | слични

Советот на јавни обвинители во вторник ќе ја стартува постапката за избор на обвинители за гонење организиран криминал. Оттаму информираат дека на оваа седница ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ПРИТВОР ДОБИ ЧОВЕКОТ КОЈ СЕ ЗАКАНУВАШЕ НА ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА Битолчанецот кој се закануваше на обвинители оди во притвор. Истражен судија му одреди 30 дена ...
| | веќе видена | слични

56-годишен битолчанец им се заканувал на обвинителите Јовески и Рускоска со убиство. Една недела по испратените заканувачки писма, МВР го расчисти случајот. Од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заканувачот кој на обвинителите Љубомир Јовески и Вилма Русковска преку писма им порача дека има намера да ги убие, доби 30-дневен притвор. Ова за „Макфакс“ го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со министерот за надворешни работи Бујар Османи како дел од најавената широка консултација која започна веднаш да се ...
сите 401 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈО: Истражна постапка против биточленец за загрозување на сигурноста на јавни обвинители и дипломати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: