Истрага за разбојник кој ограбил продавница во село Негорци

Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против осомничен за „Разбојништво“ кој со црна фантомка на лицето и со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 53-годишен скопјанец за кого постои основано сомнение дека сторил две кривични дела – Тешка Кражба ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителни предлози против две лица, од кои едното извршило, а другото се обидело да изврши кривично дело – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство во Гостивар до надлежниот суд поднесе Обвинителен предлог против четири лица за кривично дело насилство казниво по Кривичниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против 34-годишен гостиварец и неговиот 64-годишен татко, кои се товарат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судскиот процес против кичевецот кој во декември 2019 година во тешка сообраќајка на влезот во Гостивар усмртил еден полицаец, а уште еден бил тешко повреден, ...
| | веќе видена | слични

Гостиварското Основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 34-годишен гостиварец и неговиот 64-годишен татко, кои се товарат за кривично дело ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Гостивар до надлежниот суд поднесе Обвинителен предлог против четири лица за кривично дело насилство согласно член 386 став 3 во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Затоа што се работи за бугарски предлог, затоа што се работи за предлог којшто неразбраните трговци тука што изиграваат власт без народ, го имаат веќе ...
сите 174 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истрага за разбојник кој ограбил продавница во село Негорци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: