НЕ СЕ ГРАДИ ДРЖАВА СО ЧЕКАЊЕ ОДЛУКИ ОД „КАЛЕТО“ Азески вели дека за успех треба секој поединец да го даде својот максимум

Бранко Азески, претседател на стопанската комора во интервју за економскиот магазин „Економија и Бизнис“ направено по повод 100 годишнината од Стопанска комора ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Комората ги има 10-те најпрофитабилни компании, 10-те најголеми извозници, 10-те најголеми производители, 10-те најуспешни бизнисмен, а во својот апарат и ...
| | веќе видена | слични

Во мега интервјуто на претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески во економскиот магазин „Економија и Бизнис“ по повод 100 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мојата девиза е очекувањата да се во корелација со реалноста, а константа на мојот живот е да правиш нешто за заедницата, бидејќи сам не си за никаде, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интервјуто на Претседателот Бранко Азески, во економскиот магазин „Економија и Бизнис“ по повод 100 годишнината од Стопанска комора на Македонија што излегува ...
| | веќе видена | слични

Има многу дефиниции за бизнисот. Уште толку книги, научни трудови, рецензии, докторати, и што ли уште не. Народски кажано, бизнисот во суштина се состои во тоа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со формирањето на Советот за унапредување на високо образование и стратешки истражувања во Стопанската комора на Северна Македонија почна остварувањето на ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора месецов ја започнува да ја реализира Програма за развој на стартап бизниси кој ќе трае 4 месеци . – Една од целите на Програмата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанската комора на Македонија од овој месец започнува со четиримесечна бесплатна Програма за развој на стартап бизниси. Една од целите на Програмата е ...
| | веќе видена | слични

Мега интервју на Претседателот Бранко Азески, во економскиот магазин „Економија и Бизнис“ по повод 100 годишнината од Стопанска комора на Македонија што ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 575 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 450 | | | веќе видена

Maкедонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Собранието, говореше за деструкцијата на опозицијата и кажа дека пратеник снимал своја колешка на 15 ...
сите 368 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 897 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 326 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека Шведска и Финска ќе дадат „значаен“ придонес во НАТО алијансата, соопштија од кабинетот на Макрон. ...
сите 297 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевски ќе почека дали надлежните органи ќе утврдат вина кај државниот секретар за култура Валмир Азири и потоа ...
сите 90 | | | веќе видена

Осврнувајќи се на предметот на разговорите и преговорите, премиерот потсети на неговиот став дека францускиот предлог не е прифатлив во таква форма. Во тој ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕ СЕ ГРАДИ ДРЖАВА СО ЧЕКАЊЕ ОДЛУКИ ОД „КАЛЕТО“ Азески вели дека за успех треба секој поединец да го даде својот максимум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: