И покрај решението за изолација, штипјанец слободно си се шетал меѓу населението – поднесена кривича пријава

СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.В.(48) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Н.Б.(46) од Струмица, управител на правно лице од Струмица и против правното лице, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични

Екс-градоначалникот Шилегов и поранешната претседателка на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева, си заработија кривична пријава бидејќи од касата на скопјани ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Град Скопје денес поднесе кривична пријава против поранешниот скопски градоначалник Петре Шилегов и Љубица Јанчева, поранешна претседателка на Советот на Град ...
| | веќе видена | слични

Вработен во „Пошта“ фалсификувал службена исправа и зел пари од трансакциска сметка на лице од општина Центар Жупа. Според информациите, се работи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 677 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И покрај решението за изолација, штипјанец слободно си се шетал меѓу населението – поднесена кривича пријава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: