55 проценти кофинансирање за млад земјоделец

Агенцијата за поттикнување на развојот на земјоделството потсетува дека е во тек јавен повик за набавка на системи за наводнување, за инвестиции во бунари и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од ИПАРД 2, ќе бидат, искористени сите расположливи средства, очекуваат од Министерството за земјоделство. Вкупниот буџет е 60 милиони евра кои безмалку се ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Компаниите кои добиле финансиска поддршка преку шестиот пакет мерки, а не го исполниле условот за претворање на поддршката во грант, треба да вратат 20 ...
| | веќе видена | слични

Од Владата нагласуваат корисниците на оваа финансиска поддршка да ги подмират своите обврски најкасно до рокот за поднесување на завршна сметка за 2021 година. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со ова известување се информираат сите компании, кои добиле финансиска поддршка преку шестиот пакет на мерки, а кои не го исполниле условот за претворање на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 573 | | | веќе видена

Концертот организиран од министерот за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби по повод 21-годишнината од Охридскиот рамковен договор почна со ...
сите 163 | | | веќе видена

Инвестицијата на германскиот производител на автомобили на електричен погон „Е-Го“ во технолошко индустриско-развојната зона во Тетово се проценува на околу ...
сите 123 | | | веќе видена

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа. Консултациите инаку, се започнати од 2020 година, напоредно со ...
сите 152 | | | веќе видена

Зеленски има остра порака до руските војници во врска со нуклеарната централа во Запорожје.Украина конкретно ќе ги ликвидира руските војници кои пукаат во ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

55 проценти кофинансирање за млад земјоделец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: