Шведска освежена за финалето, се враќаат тројца ракометари


Француската ракометна репрезентација иако беше еден од главните фаворити за осовјување на златниот медал на неодамна завршеното Европско првенство во Унгарија ...
| | веќе видена | слични

Зад нас е уште еден голем ракометен настан Европското првенство кое заврши со триумф на Шведска која по пауза од две децении одново е број еден на стариот ...
| | веќе видена | слични

Шведска по пауза од две децении успеа да се искачи на врвот на европскиот ракомет и тоа откако во финалето по голема борба се избори за триумф над Шпанија од ...
| | веќе видена | слични

Франција не успеа да дојде до утешната бронза на Европското првенство кое вчера и официјално заврши. Актуелниот олимписки првак по продолжение беше совладан од ...
| | веќе видена | слични

За Данците тоа беше седми медал на ЕП, од кои четврти бронзен. Претходно ја освоија бронзата на три Евра по ред, во 2002, 2004 и 2006 година. Претставниците на ...
| | веќе видена | слични

Порталот „Тоталспортал“, за време на Европското првенство во ракомет објави листа на најплатени ракометари на светот. Според информациите на порталот, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 86 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 185 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шведска освежена за финалето, се враќаат тројца ракометари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: