СЛАВАТ ШТЕДАЧИТЕ НА ЕУРОСТАНДАРД БАНКА - Фондот за осигурување депозити да се наплати последен, на потег е стечајниот судија

Конечно се израдуваа штедачите од Еуростандард банка. Велат дека Одборот на доверители одлучил Фондот за осигурување на депозити да го наплати своето ...
| | веќе видена | слични

Соопштенијата на МБА деновиве разбирливо се направени со цел да се заштитат банките и нивните интереси или во случајов рекордни профити. И сето тоа би било во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фондот за осигурување на депозити (ФОД) во целокупната постапка на стечај на Еуростандард банка, ја одигра најважната улога, а тоа е исплата на обесштетувањето ...
| | веќе видена | слични

Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка смета дека во целост е правичен авансниот план за распределба на досега стекнатите средства од стечајната ...
| | веќе видена | слични

Правниот застапник на Здружението на оштетени физички и правни лица, штедачи на Еуростандард банка Љупчо Кузмановски, на денешната прес-конференција пред Судот ...
| | веќе видена | слични

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка бара од Граѓанскиот суд да потврди дека тие ќе имаат предност при наплата на парите од стечајната маса на ...
| | веќе видена | слични

Околу случајот со исплатата на парите од стречајната маса од пропаднатата Еуростандард банка, се произнесе и Фондот за осигурување депозити. Фондот за ...
| | веќе видена | слични

Основниот граѓански суд Скопје и Апелациониот суд Скопје преку правна еквилибристика, и врз основа на непостоечка посебна законска суброгација, каде правен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Со ребалансот на Буџетот Владата предводена од СДСМ обезбедува заштеда на 200 милиони евра непродуктивни трошоци, обезбедува средства за производство на ...
сите 498 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 925 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 440 | | | веќе видена

Гувернерке, предвидувате 8,8 проценти инфлација, забавен економски раст од 2,9 проценти – македонските граѓани ги очекува тешка економска година. Кое според ...
сите 163 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 644 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЛАВАТ ШТЕДАЧИТЕ НА ЕУРОСТАНДАРД БАНКА - Фондот за осигурување депозити да се наплати последен, на потег е стечајниот судија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: