ПРЕГАЗЕН ВЕЛОСИПЕДИСТ НА ИЛИНДЕНСКА, спроти фонтаната во Градски парк (ФОТО)


Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера попладнето дошло до сообраќајна несреќа во скопското село Кондово, откако при судар на возила, повредени биле 2 деца. Според информациите, младите лица ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Неколку лица се повредени од вкупно 20-те патници од трите возила што учествуваа во сообраќајната незгода која попладнево се случи во атарот на битолското село ...
| | веќе видена | слични

Во сообраќајна несреќа кај Битола повредени се десет лица од кои двајца потешко. Сообраќајната несреќа се случила попладнево околу 14.40часот на Краварски пат ...
| | веќе видена | слични

Повредени се 20 лица во тешката сообраќајка на излезот од Битола, на магистралниот пат кој води кон соседна Грција. Во сообраќајката учествувале комбе кое ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 348 | | | веќе видена

„Со ребалансот на Буџетот Владата предводена од СДСМ обезбедува заштеда на 200 милиони евра непродуктивни трошоци, обезбедува средства за производство на ...
сите 380 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија во ребалансот на буџетот кој вчера го презентираше министерот Бесими, не ги гледа парите за зголемување на платите на ...
сите 267 | | | веќе видена

Синоќа (21/22.05.2022) година од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, во содејство со полициски службеници од ...
сите 415 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 671 | | | веќе видена

„Власта на СДСМ и ДУИ декларативно е за НАТО, а остварува контакти и средби со лица блиски до режимот во Кремљ. Тоа е лицемерие пред граѓаните, а бламажа на ...
сите 346 | | | веќе видена

Покачувањето на основната камата од страна на централните банки е сигнал за период на повисоки камати и на штедните влогови и на кредитите, што ќе придонесе за ...
сите 110 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 465 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРЕГАЗЕН ВЕЛОСИПЕДИСТ НА ИЛИНДЕНСКА, спроти фонтаната во Градски парк (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: