Две деца прегазени на тротоар во Кондово


7 копии
3 копии
3 копии

Во текот на вчерашниот ден на територијата на државата се случиле две сообраќајни незгоди со смртни последици, во кои животот го загубиле две лица, информираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно лице почина, а две се повредени во сообраќајна несреќа која се случи вчера на патот Штип-Радовиш. „На 10.02.2022 во 14:38 часот во СВР Штип било пријавено ...
| | веќе видена | слични

Четириесет и четири годишен радовишанец е жртва во сообраќајната несреќа што се случи вчера попладне на експресниот пат Штип-Радовиш. Тој загина во директен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од 2017 година па досега нашата борба беше да ја оставиме историјата на теренот на историчарите и токму тоа е целта и на билатералниот Протокол, меѓутоа и на ...
сите 719 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 637 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две деца прегазени на тротоар во Кондово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: