Џафери: Собранието ја демне владата во спорот со Бугарија


2 копии

По повод одбележувањето 150 години од раѓањето на Гоце Делчев, Владата, утре (4 февруари), со свои претставници ќе организира и ќе биде вклучена во неколку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државни одбележувања на 150-годишниот јубилеј од раѓањето на великанот Гоце Делчев По повод одбележувањето 150 години од раѓањето на Гоце Делчев, Владата утре, ...
| | веќе видена | слични

Во 10:00 часот, Владата ќе има своја делегација составена од првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, министерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По информацијата која ја објави бугарската агенција БГНЕС, дека Скопје го откажало чествувањето на 150-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев во Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Бугарија Кирил Петков утре ќе положи венец пред споменикот на Гоце Делчев во Борисовата градина во Софија, по повод 150-годишнината од неговото ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во интерес на Бугарија е Северна Македонија да се реформира. Единствениот начин за спроведување на овие реформи од страна на Бугарија е Европската Унија. Не се ...
| | веќе видена | слични

Македонската влада уште од 31 јануари знае дека денеска премиерот и шефот на дипломатијата нема да бидат во Скопје. Пред 4 дена Илинденска и медиумите биле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА СО РЕАКЦИЈА НА ОДЛУКАТА НА СПЦ: Поддржуваме-надминат е долготраен црковен раскол Руската православна црква ја поздравува одлуката на ...
сите 534 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 68 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 149 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Собранието ја демне владата во спорот со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: