Петков за „македонското прашање“: Прогресот е видлив


4 копии

Најпрво, еве и вака јавно, искрено да се заблагодарам на државниот секретар надлежен за европски прашања, почитуваниот пријател, Клемен Бон, за ова денешно ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерството за надворешни работи на Бугарија, строго ќе го почитува мандатот на Советот на министри, декларацијата на Народното собрание и договорот меѓу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По повод 30 години од независноста на Република Македонија, францускиот сенатор Роберт Бадинтер, доби признание од земјава. Признанието му го врачи шефот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарското Министерството за надворешни работи строго ќе ги почитува Декларацијата на Народното собрание и Договорот меѓу Бугарија и Северна Македонија. Ќе го ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ и шефот на дипломатијата Бујар Османи во рамки на работната посета на Париз, денеска се сретнаа со Изабел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 471 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 258 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков за „македонското прашање“: Прогресот е видлив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: