Мицевски: Мора да се вратиме на уставните рокови за одржување на избори во рок од 45 до 60 дена

-Предлогот за укинување на Пржинска влада беше поднесен, на координацијата помеѓу претседателот на Собранието и сите координатори на пратенички групи го дадов ...
| | веќе видена | слични

Нема абер од донесување на новиот Закон за работни односи со кој породилното отсуство ќе се зголеми на 12 месеци. Од Министерството за труд и социјална ...
| | веќе видена | слични

Најзначајната институција во државава за заштита на уставните и законските права на граѓаните од државните органи, Народниот правобранител, веќе неколку месеци ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Сметам дека поддршката ја гледаме и на анкети и рапидно ќе расте за ВМРО-ДПМНЕ и дека на следните парламентарни избори кои што сум убеден ќе бидат предвремени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисијата за европски прашања на денешната 30. седница ги усвои предлог-законите за инспекциски надзор во животната средина и за вршење сметководствени ...
| | веќе видена | слични

За Предлогот на закон за вршење сметководствени работи беше едногласно прифатен предлогот на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Бојан Стојаноски меѓу првото и второто ...
| | веќе видена | слични

Предлог-законот за инспекциски надзор врз животната средина пред Комисијата за европски прашања. Ова решение претставува клучен предизвик за постигнување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Денес во Собранието на Република Македонија почна постапката за донесување на Законот за вршење сметководствени работи со европско знаменце. Како по обичај, ...
| | веќе видена | слични

Пртаеникот од ВМРО-ДПМНЕ Бојан Стојаноски обвини дека владата прави упад во работењето на сметководителскиот бизнис со оддрелни решенија во Законот за вршење ...
| | веќе видена | слични

Биолошкиот татко на едно дете, без разлика што тој не е во брак со мајката, да добие поголеми права при утврдување на сопственото татковство, но и при ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 476 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 472 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицевски: Мора да се вратиме на уставните рокови за одржување на избори во рок од 45 до 60 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: