БИОЛОШКИОТ ТАТКО НА ДЕТЕТО ДА НЕ БИДЕ ИСФРЛЕН ОД НЕГОВИОТ ЖИВОТ АКО МАЈКАТА ИМА ДРУГ СОПРУГ- каков закон предлагаат двајцата пратеници на Левица

Биолошкиот татко на едно дете, без разлика што тој не е во брак со мајката, да добие поголеми права при утврдување на сопственото татковство, но и при ...
| | веќе видена | слични

Владата преку оглас ќе бира директор на Царинската управа, една од клучните институции во земјава, која ги наплаќа царините и акцизите, и контролира и се ...
| | веќе видена | слични

За пратениците и за избраните владини функционери да нема апанажа откако ќе им престане функцијата, која сега им следува со закон, со цел тие да не бидат во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) алармира дека нејзиниот мандат ќе биде директно делегитимиран доколку се воспостави механизам за ...
| | веќе видена | слични

Носењето на ваквиот пакет ЕУ закони е доказ дека нашата Влада веќе реагира на заклучоците од комисиите со Република Бугарија, каде што еден од заклучоците беше ...
| | веќе видена | слични

Формирањето паралелен механизам, наменет исклучиво за заштита на инвеститорите од Бугарија, како што најавија министерот Бесими и бугарскиот министер Лорер, би ...
| | веќе видена | слични

Ќе се создаде паралелен механизам кој ќе задира во независноста и самостојноста на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација и ќе значи директно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) реагира на изјавите за формирање механизам – Комисија за заштита од дискриминација на инвеститори, ...
| | веќе видена | слични

Нема абер од донесување на новиот Закон за работни односи со кој породилното отсуство ќе се зголеми на 12 месеци. Од Министерството за труд и социјална ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 253 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИОЛОШКИОТ ТАТКО НА ДЕТЕТО ДА НЕ БИДЕ ИСФРЛЕН ОД НЕГОВИОТ ЖИВОТ АКО МАЈКАТА ИМА ДРУГ СОПРУГ- каков закон предлагаат двајцата пратеници на Левица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: