Власта бара предлогот за пржинската влада да биде со консензус


Власта го одби предлогот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за укинување т.н. пржинска влада , иако и СДСМ и ДУИ сметаат дека повеќе нема потреба од техничка влада 100 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата нема легитимитет. Тројца носител на изборни единица имаме кои што не се согласуваат со политиките. Бегате од сите клучни министерства, имаме енергетска ...
| | веќе видена | слични

„ВМРО-ДПМНЕ се однесува лицемерно и секојдневно се обидува да добие политички поени со критика. Таквото однесување ни е добро познато, иако како политичка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска во Собранието претседателката и пратеничка од зелената партија ДОМ, Маја Морачанин, оствари средба со пратениците од ВМРО-ДПМНЕ: Никола Мицевски, ...
| | веќе видена | слични

Предлогот за една изборна едница на помалите партии што веќе се во собраниска процедура да биде актвиран. Ова е заклучокот од денешните работни средби на ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за измена на изборниот модел за воведување една, наместо сегашните шест изборни единици. Морачанин ги реафирмираше барањата на ДОМ ...
| | веќе видена | слични

Предложениот закон за една изборна единица треба да влезе во собраниска процедура и да дојде на комисиска расправа за да може секој да го искаже своето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 807 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 636 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека доколку кажеме „не“ за внес на Бугарите во Уставот ќе започнат меѓуетнички тензии и ќе ја имаме ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта бара предлогот за пржинската влада да биде со консензус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: