Договорот од 32 илјади евра склучен со три угостителски субјекти пренаменети за бесплатни оброци за граѓани од социјално загрозени категории

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Овој викенд продолжува акцијата со која се обезбедуваат оброци на граѓаните од социјално ранливите категории, од страна на Град Скопје во соработка со ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Битола Тони Коњановски и претседателката на ОО на Црвен крст од Битола, Лилјана Ристевска, потпишаа два договори за соработка, со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска денеска оствари работна средба со градоначалникот на Општина Крушево Томе Христоски. Таа го ...
| | веќе видена | слични

Таа го информираше градоначалникот дека Министерството ќе продолжи со подобрување на квалитетот на услугите во социјалната заштита и сигурност, со ставање на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јoванка Тренчевска, денеска се сретна со градоначалникот на општина Демир Капија, Лазар Петров. Двајцата соговорници ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалничката Арсовска и Сузана Тунева Пауновска, Секретар на Црвен крст на град Скопје, потпишаа договор за соработка помеѓу Градот Скопје и Црвен крст на ...
| | веќе видена | слични

Со овој договор се предвидува поддршка за активностите на Црвениот крст на град Скопје за обезбедување услуги на дневно, односно времено згрижување на бездомни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Договорот од 32 илјади евра склучен со три угостителски субјекти пренаменети за бесплатни оброци за граѓани од социјално загрозени категории

Од:
До кого (е-маил):
Порака: