Мартин Попов, шеф на Кабинетот на Ковачевски

2 копии

Исчезна најдолгиот функционерски назив во владата „вицепремиер задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси”, што беше ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска денеска ја прими амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз. Брнз ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, денеска ја прими американскаста амбасадорка Кејт Мари Брнс, придружувана од Ерик ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Македонија денеска ја одржа својата прва, конститутивна седница, со која претседаваше премиерот Димитар Ковачевски. Претседателот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Деновиве завршува најцрното поглавје во историјата на Мариупол. Украинските борци ја напуштија фабриката за челик Азовстал по речиси тримесечен отпор. Тоа е ...
сите 362 | | | веќе видена

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 855 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 363 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мартин Попов, шеф на Кабинетот на Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: