Мартин Попов назначен за шеф на кабинет на Димитар Ковачевски, именувани и претседатели на Владините комисии


Владата на Република Македонија денеска ја одржа својата прва, конститутивна седница, со која претседаваше премиерот Димитар Ковачевски. Претседателот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев пред премиерот Димитар Ковачевски изрази очекување за зголемена доверба меѓу Софија и Скопје за да се олесни работата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа годишнина, како и одбележувањето 15 години од приемот на Република Бугарија како полноправна членка во ЕУ, како симболични датуми ќе бидат преточени во ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски, денеска во Софија оствари средба со претседателот на Република Бугарија Румен Радев, на која изрази надеж дека со конституирањето ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија, имаше уште ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Софија оствари средба со претседателот на Бугарија, Румен Радев, на која изрази надеж дека со конституирањето на ...
| | веќе видена | слични

На средбата, на која присуствуваа и Артан Груби, прв заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Славица ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, на маргините на својата официјална посета на Република Бугарија се сретна со претседателот на Движењето за права и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мартин Попов назначен за шеф на кабинет на Димитар Ковачевски, именувани и претседатели на Владините комисии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: