Што стои во биографијата на министрите

Со 62 гласа „за“, Собранието на 18 Јануари ја изгласа новата Влада на Република Северна Македонија на премиерот Димитар Ковачевски, со мандат до 2024 година. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Исчезна најдолгиот функционерски назив во владата „вицепремиер задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси”, што беше ...
| | веќе видена | слични

Коста Петров стигна до „врвот“ со владините функции како директор на Фондот за иновации и технолошки развој. Негов наследник во фондот тежок десетина милиони ...
| | веќе видена | слични

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што стои во биографијата на министрите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: