Седница за избор на нова влада


2 копии

Од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија сметаат дека какви било измени на Законот за влада треба да бидат усогласени меѓу четирите најголеми партии во ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ги поднесе измените на законот за Влада со кои бара укинување на т.н. пржинска влада која се формира 100 дена пред избори, а ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ до Собранието го поднесоа предлогог-законот за изменување и дополнување на законот за ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и формално ја поднесе иницијативата за укинување на моделот на техничката влада. Опозициската партија оценува дека ваквиот модел на организирање на ...
| | веќе видена | слични

Пржинската влада ќе почека до нејзиниот пат во историјата - сите саката да ја нема, но опозицискиот предлог кој што денска велзе во законодавниот дом нем ад ...
| | веќе видена | слични

Од Движењето Беса информираат дека го поддржуваат Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за Влада со цел да се избришат одредбите пред избори ...
| | веќе видена | слични

ДУИ смета дека какви било промени на Законот за влада заради укинување на т.н. пржинска Влада треба да се направат во согласност со најголемите политички ...
| | веќе видена | слични

„Движењето БЕСА денес соопшти дека ќе ја поддржи иницијативата за укинување на техничката влада. Оваа партија бара предвремени парламентарни избори во најбрз ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски оствари средба со поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска ...
сите 359 | | | веќе видена

ВАТИКАН, (Ројтерс) - Папата Францис денес рече дека му е „скршено срцето“ по пукањето во училиште во Тексас во кое загинаа најмалку 19 деца и двајца ...
сите 111 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на СДСМ, Даниела Маркоска, ги повика нејзините колеги во Собранието да го поддржат ребалансот на Буџетот за оваа година со кој, како ...
сите 246 | | | веќе видена

-Ова значи дека Кина изгледа е спремна на тесна соработка со Русија, вклучително и во воената сфера, изјави протеставникот, пренесија некои американски ...
сите 129 | | | веќе видена

Нелогично и тешко е да се објасни тезата дека ќе ја пуштиме Албанија, а за Северна Македонија ќе го гледаме прашањето од историски аспект, изјави бугарскиот ...
сите 339 | | | веќе видена

СДСМ инвестира во повисоки плати, нови училишта и повисок ученички стандард, изјави на прес-конференција, пратеничката на СДСМ, Даниела Николова. var ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седница за избор на нова влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: