Три лица од Свети Николе ограбиле продавница

2 копии

46-годишен жител на Скопје вчера бил физички нападнат од друг возач, кој заедно со него учествувал во сообраќајна несреќа, соопшти полицијата. „На 23.01.2022 ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.М.(53) од с.Шемшово, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пренесување заразна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три лица од Свети Николе ограбиле продавница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: