Димитров: Не ми е важна функцијата, двапати се заканив со оставка

Вицепремиерот за европски прашања во заминување, Никола Димитров, во вечерашното гостување во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат рече дека очекувал голем број ...
| | веќе видена | слични

Ние ако не го залуламе тој чамец на клиентелизмот за да не знае што го снашло, никогаш нема да успееме да одиме напред. Нашата одговорност е многу поголема од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во градењето на државните позиции во два наврата бев принуден да се заканам со оставка, вели во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров беше гостин во емисијата „360 степени“ емитувана на 14.1.2022 година (петок), при ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако на прес-конференција во средата вицепремиерот во заминување, Никола Димитров, кажа дека нема доверба во шефот на дипломатијата Бујар Османи во однос на ...
| | веќе видена | слични

Никола Димитров, вицепремиерот за европски прашања во заминување, вчеравечер во гостување во емисијата 360° на Алсат ТВ рече дека не се кае за ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров на Алсат М го обвини министерот за надворешни работи Бујар Османи за странски влијанија но не кажа што презел ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања во заминување Никола Димитров воопшто не се кае за искажаните ставови на прес-конференцијата од пред два дена и, како што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Ковачевски и делегацијата беше пречекана со највисоки државни почести. Посетата во Софија ја следи Јана Јосифоска. За утре е предвидена меѓувладината ...
сите 217 | | | веќе видена

Околу 8.500 американски војници се ставени во зголемена готовност поради можно распоредување во Источна Европа додека руските војници се собираат на границата ...
сите 540 | | | веќе видена

Бухова да не дава политички изјави, туку да го покаже резултатот од КОВИД тестирањето на секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Бухова ...
сите 162 | | | веќе видена

Се случи првата отстапка од Софија за Скопје. Јавниот сервис - Бугарската национална телевизија (БНТ) за вечерва во ударен термин најавуваше дека одново ќе го ...
сите 279 | | | веќе видена

Од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија сметаат дека какви било измени на Законот за влада треба да бидат усогласени меѓу четирите најголеми партии во ...
сите 338 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е горд на својот изум, системот за сообраќајни прекршоци за кој владата иако никогаш не го употреби ...
сите 281 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и студено со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен ...
сите 283 | | | веќе видена

Синдикалците се подготвуваат за штрајк откако владата по втор пат ја одложува средбата со нив. Сега им ја презакажа за идниот понеделник. Требаше да се ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Не ми е важна функцијата, двапати се заканив со оставка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: