Светските прваци се налутија, ја декласираа Македонија со 9:0

Португалија приреди вистинско шоу во вториот пријателски футсал меч со Македонија и победи со 9:0, откако и во првиот тест натпревар актуелните светски прваци ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Третиот натпреварувачки ден на УЕФА футсал Европското првенство кое се одржува во Холандија ни донесе нови два натпревари, но посебно во фокусот се најде оној ...
| | веќе видена | слични

Убава фудбалска вечер се случува денеска, а имаше безброј убави потези и страшно атрактивни голови на различни натпревари и шлагот на тортата го стави Џошуа ...
| | веќе видена | слични

Патрик Вимер имаше страшно атрактивна асистенција по која Алесандро Шопф ја затресе по вторпат мрежата на Ајнтрахт и и донесе предност на Арминија од 2:0 во ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот футсал репрезентативец, Матеј Хорват постигна луд гол против Полска, еден од најубавите во историјата на играта и прв на мечот што го играа двете ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако во првиот натпревар против светскиот шампион Португалија македонската футсал репрезентација добро се држеше и изгуби само со 3:1 со два гола во второто ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 286 | | | веќе видена

Прво доцна доаѓате, мислам дека требаше вие да побарате да дојде овде одамна. Дојдовте инспирирано од господинот Петков бидејќи тој веднаш побара пред ...
сите 251 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Владејачките партии во парламентот се задоволни од работата на владата на Кирил Петков за напредокот во односите со Република Северна Македонија (РСМ), а ...
сите 244 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светските прваци се налутија, ја декласираа Македонија со 9:0

Од:
До кого (е-маил):
Порака: