ДСЗ: Шпорет на струја имаат 96,5 отсто од домаќинствата, а колку Македонци има во Македонија ќе соопштиме во март

Државниот завод за статистика со Статистичкиот годишник на Република Македонија за 2021 неодамна соопшти детални податоци за домаќинствата во државата од типот ...
| | веќе видена | слични

Цените на станбените недвижности во ЕУ и во еврозоната пораснаа најсилно во последните 15 години во третиот квартал од 2021 година, а во Хрватска нивниот раст ...
| | веќе видена | слични

Населението на Хрватска изнесувало вкупно 3,9 милиони на 31 август 2021 година, што е помалку од 4,3 милиони во 2011 година, Хина ја цитира главната директорка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демографите предупредија дека Хрватска, според првите резултати од пописот во 2021 година, забележала најголем пад на бројот на населението во споредба со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Вкупниот промет во индустријата лани во ноември е зголемен за 18,5 отсто во споредба со истиот месец од претходната година, а пораснал за 10 проценти во однос ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 275 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДСЗ: Шпорет на струја имаат 96,5 отсто од домаќинствата, а колку Македонци има во Македонија ќе соопштиме во март

Од:
До кого (е-маил):
Порака: