Вигенин: Се надевам дека нема да има импровизирани изјави за Македонија

Потпретседателот на 47. Народно собрание на Бугарија и поранешен министер за надворешни работи Кристијан Вигенин на Фејсбук напиша дека коалицискиот договор за ...
| | веќе видена | слични

Трифонов се потсмева на САД и Европа со ставовите за Македонија, вели професорот Кирил Топалов. Топалов смета дека „македонската страна никогаш нема да го ...
| | веќе видена | слични

Бугарија останува на ставот дека треба да има гаранции за заштита на правата на Бугарите во Македонија, изјави меѓународниот секретар на партијата „Има таков ...
| | веќе видена | слични

Ставот на Бугарија останува дека постојат гаранции за заштита на правата на Бугарите во Македонија. Македонското општество и нивниот парламент мора да бидат ...
| | веќе видена | слични

На прв поглед се чини дека Слави Трифонов напиша добар новинарски фељтон, бидејќи поставува недостижни услови. Ниту САД веднаш ќе ни даде безвизен режим, ниту ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основата врз која мораме да зачекориме во односите со Република Македонија е Договорот за пријателство, добрососедство и соработка, изјави Станислав Балабанов, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во очекување на формирањето на новиот владин кабинет и на интензивирање на комуникацијата со Бугарија со цел деблокирање на европскиот пат на земјава, Париз ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот професор и колумнист на Дојче Веле, Ивајло Дичев ги смета барањата на Слави Трифонов за класична уцена и со сарказам предлага „алтернативно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Божидар Божиновски ја искористи новата мундијалска победа на пенали на хрватските фудбалери за во објавата на денот на Фејсбук да ја парафразира славната мисла ...
сите 209 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вигенин: Се надевам дека нема да има импровизирани изјави за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: