Омикрон се шири на Балканот, во Македонија засега не е забележан


2 копии
9 копии

Велика Британија разгледува предлог да даде четврта доза од вакцина против Ковид-19, која би можела да се прими четири месеци по третата засилувачка доза, со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Италијанската полиција, по низа инспекции низ земјата, открила повеќе од 300 вработени во здравствениот сектор кои ја прекршиле обврската за вакцинација против ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Три лица, меѓу кои и медицинска сестра и локален лидер на движењето познато во Италија како „Но-вац“, се уапсени и се соочуваат со обвиненија за корупција и ...
| | веќе видена | слични

Така, ако претходните години бројката изнесуваше најмногу 300 лица, годинава веќе се надминати 425, потврди директорот на Здравствениот дом Македонски Брод, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денеска во Бугарија почнува вакцинацијата на децата на возраст од 5 до 11 години против Ковид-19. Вакцинацијата ќе се извршува на 69 од пунктовите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најпрво сакам да ви посакам добредојдовте на овој голем сенароден протест. Овде нема политика, овде има само една партија, тоа е Македонија, и тука се луѓе од ...
сите 872 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 148 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека доколку кажеме „не“ за внес на Бугарите во Уставот ќе започнат меѓуетнички тензии и ќе ја имаме ...
сите 105 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 636 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена

Германскиот канцелар Олаф Шолц ги повика граѓаните заеднички да се соочат со економските проблеми кои ја тресат Германија, особено инфлацијата и најави дека ќе ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Омикрон се шири на Балканот, во Македонија засега не е забележан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: