Колку подолго бидат замрзнати цените, толку „полизгаво“ ќе стане за граѓаните и за увозниците

Од почетокот на пандемијата, цените на храната се во постојан раст, што, секако, се чувствува и во Македонија, бидејќи сме увозно зависна земја. Поради растот ...
| | веќе видена | слични

Остатоците од храна, суви лисја, но и сето она ѓубре што има потреба да го исфрли едно домаќинство, а кое досега се „пакуваше“ во најлонските кеси што ...
| | веќе видена | слични

Трговците ги почитуваат одлуките на Владата за замрзнување на цените на некои производи, како и за забраната за употреба на пластични кеси, вели директорката ...
| | веќе видена | слични

Трговците ги почитуваат владините одлуки за замрзнување на цените на основните производи, но и за забраната за употреба на пластичните кеси. Ова е генералниот ...
| | веќе видена | слични

Еколошки се неприфатливи и загадуваат само пластичните кеси со рачка, но не и пластичните кеси без рачка, кои граѓаните во Македонија може бесплатно да ги ...
| | веќе видена | слични

Нашиот соговорник може често да го видите на пазарите како на пазарџиите им носи кеси. Тој продава купче од 100 кеси за 150 денари и тоа му е „бизнис“ што го ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Забраната за употреба на пластични кеси во маркетите и продавниците влијаела катастрофално на триесетина компании кои ги ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 15. декември 2021 (ИНПРЕС) – Организацијата на потрошувачи смета дека мерката за „замрзнување“ на цените на основните производи е неопходна и е еден од ...
| | веќе видена | слични

Со одлука на Владата, покрај цените на лебот, шеќерот, брашното – тип 400, сончогледово масло за јадење, трајното млеко, сирењето, урдата, свежото месо и ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ не отстапува од намерата да ја принуди власта на предвремени парламентарни избори. Најголемата опозициска партија најавува заострување на своето ...
сите 755 | | | веќе видена

„Претседателството на Социјалдемократската партија одлучи да работи на апликацијата на Шведска за членство во НАТО, а доколку биде прифатена, ќе ја задржиме ...
сите 632 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 76 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

а 18.04.2022 година по итна постапка, пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата поднесе Предлог - закон за измени на постоечкиот Закон за Служба во ...
сите 74 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во 00.45 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, полициски службеници го лишиле од слобода А.Ш.(35) од Република Албанија затоа што при проверка ...
сите 289 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку подолго бидат замрзнати цените, толку „полизгаво“ ќе стане за граѓаните и за увозниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: