Сообраќајна несреќа во Дебар, повредени 7 лица


На автопатот А3 во Баварија денеска се случила сообраќајна несреќа кога камион удрил во возилата на американската армија при што се запалил, а неколкумина ...
| | веќе видена | слични

Американските возила биле во споредната лента на автопатот, кога камионот налетал од позади. На автопат во Баварија во Германија дошло до сообраќајна несреќа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера на патниот правец Штип-Кочани излетал автомобил, при што четири лица се повредени, меѓу кои едно малолетно лице се здобило со тешки телесни повреди. - На ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Брканица со автомобили во центарот на Љубљана заврши трагично, откако комбе, за кое се претпоставува дека превезувалo шест мигранти, удрило во семафор, а еден ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 735 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 482 | | | веќе видена

Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот, порача Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ...
сите 82 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 170 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајна несреќа во Дебар, повредени 7 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: