„Вртоглав“ раст на цените на становите – нема ДУП-ови за нови градби, поскапена изградбата

Во третиот квартал годинава, според податоците на Народната банка, недвижностите поскапеле за 5,9 отсто. Во првиот квартал зголемувањето изнесуваше 3,2 отсто, ...
| | веќе видена | слични

Рекорден број на дозволи за градба се издадени во Аеродром, Карпош и Центар пред функцијата да ја преземат новите градоначалници кои извојуваа победа на ...
| | веќе видена | слични

Ако нешто се гради во земјава, тоа се дефинитивно станови. Нивната цена само во третиот квартал од годинава се зголеми за 5,9 отсто, но и покрај високите цени, ...
| | веќе видена | слични

Во октомври годинава, според официјалните податоци на Државниот завод за статистика , издадени се вкупно 509 одобренија за градба , од кои речиси две третини ...
| | веќе видена | слични

Цената на становите во Скопје бележи постојан раст од почетокот на годинава. Во третиот квартал годинава, според податоците на Народната банка, недвижностите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Финска и Шведска утрово и официјално ги поднесоа нивните кандидатури за членство во Северноатлантската Алијанса преку нивните амбасадори во седиштето на НАТО ...
сите 784 | | | веќе видена

Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во „Утрински Брифинг“ зборуваше за најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 18 јуни и ...
сите 381 | | | веќе видена

Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
сите 237 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, напиша Весна Јаневска, Претседател на Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 267 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 437 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Вртоглав“ раст на цените на становите – нема ДУП-ови за нови градби, поскапена изградбата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: