Цената на становите во Центар и Карпош стигна до 1.500 евра квадрат, може да стаса и до 2.000 евра


Цената на становите во Скопје бележи постојан раст од почетокот на годинава. Во третиот квартал годинава, според податоците на Народната банка, недвижностите ...
| | веќе видена | слични

Ако нешто се гради во земјава, тоа се дефинитивно станбени згради . Податоците на Државниот завод за статистика покажуваат дека нивната цена само во третиот ...
| | веќе видена | слични

Рекорден број на дозволи за градба се издадени во Аеродром, Карпош и Центар пред функцијата да ја преземат новите градоначалници кои извојуваа победа на ...
| | веќе видена | слични

Ако нешто се гради во земјава, тоа се дефинитивно станови. Нивната цена само во третиот квартал од годинава се зголеми за 5,9 отсто, но и покрај високите цени, ...
| | веќе видена | слични

Во октомври годинава, според официјалните податоци на Државниот завод за статистика , издадени се вкупно 509 одобренија за градба , од кои речиси две третини ...
| | веќе видена | слични

Огромна е побарувачката за паркинг простор, а со тоа и за гаражи. Цените за квадрат скокнаа толку многу што граѓаните на Белград не можат да поверуваат. Вредат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 697 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на становите во Центар и Карпош стигна до 1.500 евра квадрат, може да стаса и до 2.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: