Стопанската комора на Северна Македонија со стратешки промени во работењето, од утре почнуваат со работа четири нови совети

Новиот концепт на работа насловен како „Комора на иднината“, како што информираат од Комората, е на барање на компаниите. Клучната промена е функционирањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новите берзански правила ќе го нарушат имиџот на најголемите македoнски компании. Од Стопанска комора во име на 19 најголеми македонски фирми бараат берзата да ...
| | веќе видена | слични

Дел од компаниите кои котираат на берза не можат да стигнат и да ги применат барањата кои Македонска берза ги има со новиот Кодекс за корпоративно управување и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Стопанската комора, поддржана од 20 свои реномирани членки, кои што се меѓу најголемите економски чинители во земјата, бара од Македонска берза да се одложи ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора бара од Македонска берза да се одложи до 2023 година спроведувањето на новите правила за котација и кодексот за корпоративно управување на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Стопанската комора во иницијатива потпишана од компании кои се котирани на берзата апелираат Кодексот за котација на Берза да се ...
| | веќе видена | слични

Македонска берза АД и Стопанската комора на Македонија разменија официјални дописи во однос на на Одлуката за измени и дополнувања на Правилата за котација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 757 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 484 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 108 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанската комора на Северна Македонија со стратешки промени во работењето, од утре почнуваат со работа четири нови совети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: