Струјата ќе поскапи за 10%, вели Бектеши - Не се знае дали ќе има евтина денска тарифа


Цената на електричната енергија за домаќинствата и за малите потрошувачи ќе се зголеми до 10 отсто. Новата цена ќе се знае на 9 декември, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични

Бислимовски информираше дека пристигнало првото барање од компаниите за зголемување на струјата при што ЕВН-Електродистрибуција побарала зголемување на цената ...
| | веќе видена | слични

Нагласи дека постојано се следи што се случува на европскиот енергетски пазар и како тоа се одразува врз цените и така се креираат соодветни реакции.-Веќе пет ...
| | веќе видена | слични

Со владиниот предлог за измени на Законот за царински тарифи трајно се намалуваат или укинуваат царинските стапки на 258 производи, а со нивното намалување не ...
| | веќе видена | слични

Поголема конкурентност на домашните компании, зголемување на извозот, зголемено ангажирање на работна сила, отворање на нови работни места, вклучување на ...
| | веќе видена | слични

Владата на вчерашната седница го усвои Предлог законoт за изменување на Законот за царинска тарифа, изготвен од страна на Министерството за финансии, со кој ...
| | веќе видена | слични

Со овој закон, како што информира министерот за финансии Фатмир Бесими на денешната прес-конференција во Владата, трајно се намалуваат или укинуваат царинските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако премиерот не реагираше ...
сите 222 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во ОВР Прилеп, Б.А.(46) од с.Ропотово, општина Долнени, пријавил дека пред болницата „Борка Талески“-Прилеп бил физички нападнат од П.С., С.С., ...
сите 242 | | | веќе видена

Ракометарките од Автокоманда со својата игра, залагање, упорност, но и верба во своите квалитети, уште еднаш ги израдуваа своите навивачи, а отсјајот од ...
сите 125 | | | веќе видена

„Се надеваме дека ќе успееме да ги спасиме животите на нашите момци. Меѓу нив има и оние кои се сериозно повредени и им е потребна медицинска помош. Работата ...
сите 197 | | | веќе видена

Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
сите 127 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струјата ќе поскапи за 10%, вели Бектеши - Не се знае дали ќе има евтина денска тарифа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: