Двонеделен карантин за контактите на заразените со омикрон во Хрватска

Хрватскиот институт за јавно здравје денеска објави дека сите контакти на заразените со омикрон-варијантата на коронавирус одат во 14-дневен карантин, без ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Англискиот четвртолигаш Карлајл јунајтед смисли добар трик како да ги заобиколи ковид-правилата и на неговиот стадион да може слободно да се влегува без маски ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Франција започна 400 истраги за мрежи кои обезбедуваат лажни ковид сертификати, рече министерот за внатрешни работи. Ова се случува во време кога бројот на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Австрија го укина карантинот за вакцинираните лица, три недели откако воведе строги мерки за спречување на зголемувањето на бројот на заразени со коронавирус. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопското обвинителство истражува како се случи вчерашната сообраќајна несреќа на мостот Гоце Делчев, во близина на Владата, во која смртно беше прегазен 76 ...
сите 390 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 486 | | | веќе видена

Детската амбасада Меѓаши, микробиологот д-р Никола Пановски и доктор Злате Мехмедовиќ бараат да се преиспита одлуката за почеток на второто полугодие со ...
сите 132 | | | веќе видена

За не повеќе од еден месец претседателот Стево Пендаровски оди во официјална посета на Софија каде ќе се сретне со неговиот бугарски колега Румен Радев, со цел ...
сите 337 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот. „Писмата ...
сите 56 | | | веќе видена

Елизабета Канческа Милевска некогашната министерка за култура, беше гостинка во емисијата „Студио 10“. Таа моментално е надвор од политиката и кога би била пак ...
сите 311 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва се обрати на свечената академија по повод националниот ден на Србите во Република Македонија. На свеченоста на која ...
сите 104 | | | веќе видена

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ го обвини претседателот Зоран Милановиќ дека го уништува угледот и кредибилитетот на Хрватска. Пленковиќ додаде дека ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двонеделен карантин за контактите на заразените со омикрон во Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: