Пренџов: Тешко на држава во која само минималната плата расте


5 копии

ЕВН Хоме како Универзален Снабдувач на електрична енергија, на денешните тендери за набавка на електрична енергија за задоволување на потребите на своите ...
| | веќе видена | слични

Понудата што ја достави на петтиот тендер на ЕВН Хоум изнесува 41 евро за мегават час електрична енергија и е за 13,6 отсто повисока од понудата за периодот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 2 минути По 41 евро за мегават час АД ЕСМ ќе му ја продава електричната енергија од домашното производство на ЕВН Хоме. Државната компанија ...
| | веќе видена | слични

За домаќинствата и за малите потрошувачи, ЕСМ понуди струја по цена од 41 евра за мегават-час, што е за 13,6 проценти повеќе од цената по која сега ја продава, ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ даде понуда на петтиот тендер на ЕВН Хоме за набавка на електрична енергија за периодот јауари-јуни 2022 година. ЕВН Хоме распиша два тендери за набавка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 208 | | | веќе видена

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Северна Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. ...
сите 595 | | | веќе видена

Вжештена е СОС линијата на Првата детска амбасада во светот Меѓаши. Правата на децата се кршат, а пандемијата од Ковид -19 ги продлабочи социјалната и ...
сите 228 | | | веќе видена

Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков додека чекал резултати од тестот за коронавирусот наместо да се изолира, свесно присуствувал на јавен настан, на ...
сите 77 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 346 | | | веќе видена

Командантот на германската воена морнарица, вицеадмиралот Каи-Ахим Шенбах, во саботата изјави дека побарал да биде ослободен од должноста поради неговите ...
сите 399 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Кон крајот на ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пренџов: Тешко на држава во која само минималната плата расте

Од:
До кого (е-маил):
Порака: